Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Double oslava na ekocentru, DEN ZEMĚ & EKOFESTIVAL

V pátek 22. dubna 2016 se uskutečnil v dopoledních hodinách Den Země pro Gymnázium Velké Pavlovice, kde se téměř 200 žáků během 3,5 hodin pokoušelo o splnění všech 20 stanovišť (rozmístěných v okolí Ekocentra i přímo v budovách). Což se jim nakonec velmi dobře podařilo a oni si dokázali, jak všestranní jsou! Vítězům z družstva Sandalfon gratulujeme! Děkujeme za vřelou podporu celému učitelskému sboru včetně pana ředitele a našim zaměstnancům, kteří se aktivně účastnili příprav takové velké akce.

Den Země se protáhl i do odpoledne a byl propojen s letošním ročníkem Ekofestivalu. Byly vyhlášeny výsledky hned dvou zajímavých soutěží. První byla soutěž nazvaná "Hliník se odstěhoval do ekocentra" a druhá byla výtvarná na téma: "Na křídlech fantazie aneb výlet do světa rostlin, zvířat a lidí".

Vyhlášení výsledků bylo pojato formou vernisáže, na které vystoupili děti z našeho kroužku „Do přírody s písničkou“. Šikovné berušky a berušáčci svým vystoupením projasnili výstavní sál a zahájili prohlídku krásných výtvarných prací dětí z blízkého okolí i z daleka, například až z Krnova. Kdo přišel, tak viděl, že odborná porota měla velmi těžkou práci vybrat opravdu ty nejlepší, které splňovali zadané téma. Pro děti byla připravena tvořivá dílnička, pro větší se promítalo v učebně a pro ty co měli hlad a chuť byl připraven hlívový guláš a klasické občerstvení.

Celý den se vydařil a na příští duben připravujeme opět ve velkém oslavy Dne Země.

 

Těšíme se na setkání s Vámi i při dalších akcích pořádaných na Ekocentru Trkmanka.

 

Bc. Zita Dvořáková, MSc. a Mgr.Lucie Dvořáková * www.ekocentrum-trkmanka.com


 

Fotogalerii z oslav DNE ZEMĚ & EKOFESTIVALU na Ekocentru Trkmanka
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Oldřich Otáhal

 

 


27-04-2016-BK