Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dorostenci na krajském kole v požárním sportu

V neděli 9. června 2024 vyrazili velkopavlovičtí dorostenci – hasiči na krajské kolo v požárním sportu. Letos se krajské kolo konalo ve vojenském areálu ve Vyškově. Čekaly na ně tři disciplíny: požární útok, štafeta 4x100 m s překážkami a 100 m s překážkami.

Po slavnostním nástupu a složení přísahy se naši dorostenci postavili na start štafety. První pokus byl rozběhnutý nadějně, bohužel chybička na předávce znamenala červený praporek, a tudíž neplatný pokus. Druhý pokus byl rozběhnutý také na výbornou a čas 68:16 a čtvrté místo v disciplíně tím byly důkazem. Poté nastalo dlouhé dvouhodinové čekání na požární útoky, které bylo znepříjemněno vysokými teplotami po celý den a nedostatkem stínu na sportovišti. 

Po dvou hodinách se tedy dorostenci dočkali požárního útoku, který běželi netradičně na umělé trávě. Tato disciplína nám bohužel nevyšla podle představ a po chybách v obou pokusech jsme zapsali poslední místo. Napravit si chuť si mohli dorostenci už jen v poslední disciplíně 100 m s překážkami. Tam bohužel první pokusy nevyšly podle představ, a tak je kluci využili jen k seznámení s dráhou. Ve druhých pokusech posbírali zbytky sil a téměř všichni si vylepšili své časy. V týmovém součtu to stačilo na páté místo v disciplíně. No a jak to dopadlo celkově? V součtu všech bodů z disciplín se naši dorostenci umístili na celkovém pátém místě.

Pro naše dorostence to ovšem nebyl jen zisk pátého místa, ale také pořádná dávka zkušeností a zážitků, které mohou zúročit v dalších letech. 

Musíme také poděkovat všem, díky kterým jsme se mohli zúčastnit krajského kola. Konkrétně se jedná o holky z Tvrdonic, které nám kromě materiální pomoci pomohly přežít celých 12 hodin ve Vyškově. Patří jim jedno velké DĚKUJEME! Poděkovat musíme i SDH Kobylí, které nám poskytlo své prostory pro trénování a SDH Milovice za materiální pomoc.

SDH * Krajské kolo soutěže v požárním útoku ve Vyškově, dorostenci

Text: Michal Procinger, Sbor dobrovolných hasičů Velké Pavlovice / Foto: Michal Procinger / 11.6.2024