Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Domino uspořádalo tajuplnou noc v budovách školních

Před čtrnácti dny pořádalo občanské sdružení Domino ve spolupráci s Městskou knihovnou Velké Pavlovice pro děti I. stupně Základní školy Velké Pavlovice Noc s Andersenem. Nechtěli jsme „ošidit“ ani žáky II. stupně a rozhodli jsme se pro ně uspořádat také spaní ve škole. Akce Noc ve škole byla koncipována jako literárně – ekologická a vztahuje se ke dvěma mezinárodním dnům, které se v současnosti slaví – Mezinárodní den Země a Mezinárodní den knihy.

Děti se sešly v podvečer a protože byl krásný jarní večer, rozhodli jsme se, že si půjdeme na myslivnu opéci špekáček. Po příjemné procházce jsme se vrátili do školy a dali se do tvoření obrazců z víček od PET lahví. Děti si tak vyzkoušely, že se některé materiály dají použít i k úplně jinému účelu, než bylo původně zamýšleno. Vytřídit víčka a nalepit z nich obrazec nám dalo hodně práce a čas neúprosně běžel.

A tak jsme se zavrtali do spacáků a pustili si na velkém plátně film. A co by to bylo za spaní ve škole bez pořádné půlnoční stezky odvahy? I když si žáci mysleli, že svou vlastní školu dobře znají, netušili, že v noci za každým rožkem a ve výklencích můžou být schovány strašidelné školní bytosti.

Ráno po snídani jsme si povídali o knihách, které by děti mohly číst, jaké knihy čtou a proč a co se jim na čtení líbí (nebo také nelíbí). Pak už zbývalo jen po sobě uklidit, aby zeměpisná pracovna druhého stupně vypadala jako klasická třída a vyrazit domů a užít si pět dnů velikonočních prázdnin.

Akce byla zaštítěná z finančních prostředků občanského sdružení Domino. Chtěli bychom také poděkovat učitelům ZŠ a žákům devátých ročníků za organizační pomoc.

Eva Káčerová, Domino o.s.

Fotogalerii z NOCI VE ŠKOLE s o. s. Domino
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Eva Káčerová

 

22-04-2011-BK