Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dominikovi se v tenisové hale letos daři

Mladá velkopavlovická tenisová naděje – Dominik Kunický, vstoupil do nové halové sezóny na tvrdém povrchu v Brně - Jundrově, kde předvedl velmi dobrý výkon, ale hned ve čtvrtfinále narazil na jednoho z nejlepších dorosteneckých tenistů na Moravě Daniela Vrbu. Po dobrém tenisu podlehl 1. nasazenému 5:7 4:6. Ve čtyřhře dokázal spolu s Pavlem Vránou dokráčet až do semifinále kde prohráli s dvojici Tylych, Majda 2:6 4:6.Dalším turnaj se konal ve dnech 10. - 12. 12. 2011 na betonových dvorcích nafukovací haly BORS clubu Břeclav. Na tom se sešli velmi dobří hráči z celé jižní Moravy. Los turnaje našemu tenistovi moc nepřál. Všichni výborní hráči se nacházeli v jeho dolní části hracího pavouka.

V prvním kole si Dominik poradil s Alešem Kovářem 6:1 6:3 mimo jiné deblovým partnerem v tomto turnaji. Pak už na něho čekali samí hráči, které ještě nikdy v životě nedokázal porazit. Ve čtvrtfinále nastoupil proti Martinu Štěpánkovi, kterého zdolal po velkém boji 3:6 6:0 6:3. Tato výhra jako kdyby Dominika nakopla a v semifinále si poradil s Patrikem Brabcem 6:2 6:3. Po tomto zápase nastoupil spolu s Alešem Kovářem do finále čtyřhry ,když v předešlých zápasech dokázali všechny soupeře porazit. Dvojice Kunický, Kovář ve finále zvítězila 7:5 6:3, nad duem Brabec, Holoubek.

Finále dvouhry bylo na programu v pondělí 12. 12. 2011 v 10.hodin. Ve finále se Dominik potkal s vynikajícím, komplexně vybaveným tenistou a kamarádem Michalem Němečkem. Finálové utkání bylo svoji kvalitou opravdovým vyvrcholení turnaje. V 1. setu až do stavu 4:5 tahal náš hráč za kratší konec, ale v závěru setu zahrál skvělé údery a dokázal otočit na 7:5. Druhému setu vévodil Michal a jednoznačně zvítězil 6:1.

V kratičké přestávce mezi sety dokázal Dominik zmobilizoval všechny síly, jak psychické, tak hlavně fyzické a do třetího dějství vstoupil výborně. Po vynikajících výměnách obou hráčů vyhrál v posledním rozhodujícím setu 6:2 a tím zvítězil v celém turnaji.

Finále trvalo 2 hodiny 5 minut a bylo fyzicky vyčerpávající. Po utkání byla na obou hráčích vidět velká únava po náročném víkendu, ale oba sklidili velký potlesk přítomných diváku za předvedenou hru.

Dominik se výborným výkonem odvděčil svému tenisovému oddílu Sokol Lanžhot, který byl pořadatelem tohoto turnaje. Momentálně studuje obor ,,řízení sportu“ na sportovní škole SŠOS v Jihlavě kde může plně rozvíjet své dovednosti v kopané a tenise.

Před mladým sportovcem stojí další výzva a tou je hostovaní v tenisovém oddílu Spartak Jihlava, kde bude členem ligového družstva dorostu. Tam už bude nastupovat opravdu proti nejlepším dorosteneckým tenistům u nás. Jeho cíl je jasný udělat další krok a hrát vyrovnané zápasy i s těmi úplně nejlepšími.

Určitě velmi těžký úkol, ale Dominik Kunický již teď dokázal, že zarputilostí a poctivým přístupem k tréninku lze nahradit jeho skromnější finanční možnosti. Je to jistě ještě dlouhá a náročná cesta, ale v případě kluka, který sportem doslova žije, určitě ne nereálná. Co říct závěrem?  JEN TAK DÁL!

PS: Přitom v pátek večer před turnajem to vypadalo tak špatně. Dominikovi při tréninku praskly výplety na obou raketách, ale naštěstí tenisový nadšenec pan Dalibor Šefránek mu doslova přes noc obě rakety vypletl a jak se později ukázalo, našel strunu vítěznou. ,,Na vítězství máš velký podíl Dalibore – moc děkuji“ vzkazuje Dominik.

Turnaje se zúčastnil i další nadějný tenista z Velkých Pavlovic Lukáš Kynický, který v 1. kole hladce porazil Jana Janulíka 6:0 6:0 a v dalším kole narazil na 1.nasazeného Pavla Vránu na kterého nestačil a podlehl mu 6:1 6:1. Ve čtyřhře postoupil Lukáš společně s Milanem Nguyenem přes pár Příplata, Kallus 7:6 (4) 7:5 do čtvrtfinále kde nestačili na dvojici Vrána, Štěpánek po boji 6:1 3:6 1:0 (6).

I pro Lukáše byl turnaj určitě dobrou zkušeností a zvládl celkem složitý přechod ze žáků do dorostu. Pokud Lukáš dál podstoupí tréninkovou dřinu, tak i u něj se brzy můžeme dočkat výborných výsledků. Předpoklady určitě má, ale výsledky v tomto náročném sportu nikdy nepřijdou zadarmo.


 

Výsledky celého turnaje jsou zde: http://www.cztenis.cz/turnaj/306011/sezona/Z1112/vysledky

 

 

 

14-12-2011-BK