Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Domečkem se nesla sladká medová vůně...

Na Středisku volného času proběhlo dne 16. listopadu 2009 v odpoledních hodinách páté Pondělkování. Tentokrát se sešla velmi početná skupinka devatenácti dětí, které se s vervou pustila do tvoření svíček ze včelích plástů. A jak se vlastně takové svíčky tvoří?

Nejvíc práce mají včelky dělnice, které ve včelím úlu vyprodukují voskové mezistěny. Samotná výroba svíčky je již snadná. Nejprve pláty nařežete tak, aby vám vyšel požadovaný tvar svíčky. Potom plásty nahřejete fénem nebo nad elektrickou plotýnkou, aby byl vosk poddajný a dal se tvarovat. Poté se plát smotá společně s knotem do patřičného tvaru.

Nakonec si každý podle své vlastní fantazie svíčku dozdobil sušenými plody z přírody, barevnými stužkami a malými přáníčky s věnováním.Velmi brzy se klubovnou nesla příjemná medová vůně a na stolech se vyjímala řádka krásně nazdobených svíček.

Všechna dítka si domů odnášela pěkné voňavé výrobky, kterými jistě potěšila své maminky, tatínky, babičky, dědečky, tety i strýce.

Příště budeme na SVČ vyrábět adventní kalendáře. Proto neváhejte a přijďte si pěkný kalendář vytvořit.

 

Fotogalerii z MEDOVÉHO PONDĚLKOVÁNÍ
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

19-11-2009