Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

"Domeček" provoněly vánoční svíčky MEDOVNIČKY

Středisko volného času při ZŠ Velké Pavlovice uspořádalo na svátek sv. Mikuláše, dne 6. prosince 2011, druhé adventní tvoření. Tentokrát se neslo ve znamení výroby svíček ze slaďounce voňavých medových plástů. Svíčičku si přišlo vyrobit šestnáct velmi šikovných dětí, mezi kterými převažovala děvčata, ale dorazili i kluci!

Malí výtvarníci měli na výběr hned tři možné barvy svíček – přírodní žlutou, pak také červenou a zelenou. Výroba svíček je velmi jednoduchá, ale určitou zručnost, um a trpělivost určitě vyžaduje. A hlavně musíte vědět „jak na to“. Naše děti to už vědí – stačí si plást podle potřeby a požadovaného tvaru svíčky rozměřit a ostrým nožíkem vyříznout, poté plást nahřát třeba fénem na vlasy, vložit knot a stočit – vše rychle, aby plást nevychladl a nelámal se. No a pak, pokud je nálada a čas, si může každý svíčičku vyzdobit, třeba stužkou, nebo přírodninami.

Adventní tvoření opět provonělo „Domeček“ vánoční atmosférou, tentokrát doslovně medovou. Ten kdo nepřišel má důvod litovat a nebo dorazit příští úterý (13.12.2011) na třetí adventní tvoření. Budeme vyrábět ozdoby na stromeček – ze slámy.

 

Tak neváhejte a přijďte!

 

Fotogalerii z výroby SVÍČEK Z VČELÍHO VOSKU
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

07-12-2011-BK