Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Domácí štěstí Ivy Hüttnerové? Poznáme na ekocentru!

V pátek 30. ledna byla ve výstavním sále Ekocentra Trkmanka vernisáží zahájena výstava grafik Ivy Hüttnerové. Sama autorka se omluvila z důvodu pracovní vytíženosti, o slibovanou besedu však její příznivci nepřijdou. Herečka a malířka dorazí během února.

Iva Hüttnerová je starším divákům známá především z televizních pořadů České televize Barvy života nebo Domácí štěstí, na němž se autorsky podílela. V poslední době se objevuje na obrazovce TV Nova v seriálu Ordinace v růžově zahradě. Mimo to se ale řadu let věnuje grafice.

Její práce jsou typické svým vzpomínáním na „staré dobré časy“, první republiku a doby, kdy nikdo nikam nespěchal. Z obrázků na člověka přímo dýchá atmosféra, do kreseb autorka vtiskla i příběh či životní moudra. Pozoruhodná je také technika, součástí výstavy je několik autorských tisků.

Návštěvníky vernisáže přivítala ředitelka Ekocentra Trkmanka, Zita Dvořáková. Představila tedy další projekt, který je určen jak dospělým, tak dětem, především však široké veřejnosti. „Na ekocentru jsme byli už na dvou výstavách, moc se nám líbí prostory,“ oceňují břeclavští návštěvníci a dodávají, že v Břeclavi tak ideální místo na výstavy nemají.

Páteční podvečer ve znamení pololetních prázdnin doladil hudební soubor ze ZUŠ pod vedením Mgr. Jana Míchala.

Výstava potrvá do 1. března, přístupná bude vždy od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin a v neděli od 13 do 17 hodin. V průběhu výstavy budou v prodeji nezarámované grafiky, monografie Ivy Hüttnerové a kalendář. Vstupné dobrovolné, bude využito na nákup pomůcek do programů pro děti.

Eliška Mainclová


 

Fotogalerii z vernisáže otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Lenka Štefková

02-02-2015 PV