Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Domácí soutěž mladých hasičů v požárním útoku a nedělní závody v Kobylí

V sobotu 11. května 2024 uspořádal velkopavlovický sbor dobrovolných hasičů 9. ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku. Soutěže se zúčastnilo 14 družstev mladších žáků a 12 družstev starších žáků.

V domácím prostředí zaznamenal tým mladších času 20:91 a tým starších času 20:05. Oběma týmům to stačilo shodně na šestá místa ve svých kategoriích. Pohár a medaile za první místo v kategorii mladších putovaly do nedalekých Staroviček. Naopak v kategorii starších se podařilo vyhrát týmu z našeho družebního sboru Voderad ze Slovenské republiky. Medaile a pohár tak odcestovaly za hranice naší země.

O den později v neděli 12. května 2024 vyrazili mladí hasiči na závody do Kobylí. Stejně jako v sobotu je čekala disciplína požární útok. Mladším žákům se bohužel nepodařilo navázat ne výkon z domácí soutěže a po prostřicích na terčích zaznamenali čas 23:55, který stačil na osmé místo.

Starším se vedlo o něco lépe. V prvním kole si zapsali čas 19:77, to jim ovšem nestačilo, a tak se ve druhém pokuse vyburcovali a sestříkli v čase 19:15. V nabité konkurenci takový výkon stačil v uvozovkách pouze na páté místo, ale už jsou jen kousíček od medailových umístění.

Mladí hasiči budou pokračovat ve zdokonalování na trénincích, které probíhají každý pátek od 16.00 hodin na hřišti u rybárny.

SDH * Soutěže mladých hasičů v požárním útoku ve Velkých Pavlovicích a v Kobylí

Text: Jan Procinger / Foto: Michal Procinger / 13.5.2024