Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Doba postní ve znamení farní exercicie

Na samém začátku postní doby proběhly čtyřdenní farní exercicie ve Velkých Pavlovicích. Duchovní program se dotknul i dvou sousedních farností Horní Bojanovice a Němčičky. Duchovním správcem všech tří farností je znojemský rodák P. Petr Papoušek.

Farnosti patří do brněnské diecéze a leží v krásném kraji, který je známý produkcí kvalitního vína a meruněk. První dva dny exercicií vedl P. Jiří Šindelář, druhou polovinu exercicií si vzal na starost P. Tomasz Waściński.

Úkolem farních exercicií bývá povzbuzení lidí ve víře a zpestření jejich duchovního života. Na rozdíl od klasických lidových misií nedochází během exercicií ve farnosti k žádným velkým změnám či obrácením. Pravidelné každoroční konání takovýchto exercicií pro farníky má ale rozhodně smysl. V Pavlovicích se podobné exercicie praktikují pravidelně od roku 2001 a zdejší věřící již s každoroční duchovní obnovou počítají.

Velké Pavlovice, Horní Bojanovice a Němčičky 17. – 20. 2. 2010 * P. Jiří Šindelář, CSsR

 

Více na www.lidovemisie.cz

 

Fotogalerii z FARNÍ EXERCICIE ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: www.lidovemisie.cz

 

22-02-2010-BK