Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Do Vídně na kafíčko, NA KOLE!

To není vtip, ale skutečnost! Hádáte, kdo si asi tak mohl střihnout takový výletek a následně si také vychutnat zasloužené kafíčko u rakouských sousedů? Věrný „Přítel country“, vášnivý cyklista a skvělý fotograf František Kobsa se svou country kolegyní, výbornou tanečnicí, Růženkou Šubíkovou. Jak už jste se na našich webových stránek mohli mnohokrát dočíst, tanečníci scházející se pod názvem „Přátelé country“ nejen rádi tančí, ale také velmi často vyráží na společné cyklistické výlety. Nejčastěji na kratší odpolední, ale občas i na celodenní, či několikadenní - na delší vzdálenosti.

Jeden z takových podnikli „Countrysti“ v loňském roce a to na dětský pobytový tábor Kláskův mlýn na Vranovské přehradě, kde jejich kamarádi dělali instruktorky a instruktory. Výlet to byl dvoudenní a ujeli celkem 265 km.

Další dálkový dvoudenní „cyklomaratón“ si letos na začátku letních prázdnin naservíroval jako sólo jízdu František Kobsa. Oslavil v Černošicích u Prahy pasování svého vnuka Daniela na školáka a domů vyrazil na kole. Za dva dny s přenocováním v jižních Čechách ujel úžasných 309 km.

„Do třetice všeho dobrého!“, říká staré přísloví. A není „dobré“ kafíčko skvělou motivací? Navíc ve Vídni, třeba i s pravým Sachrem navrch? Proč ne? V sobotu 4. srpna 2012 znovu nasedl na sedlo byciklu František Kobsa a jako partnerku si přizval Růženku Šubíkovou. Po pohodových trénincích se rozhodli vydat na jednodenní výlet do Vídně a zpět. S úsměvem na tváři ušlapali neuvěřitelných 206 kilometrů, ani krátká dešťová přeháňka jej nedokázala smýt.

Zdá se vám tato vzdálenost šílená a pro amatérské lidské tělo zničující? Ale jděte! František s Růženkou dorazili v klídku domů, slupli „kačeno-knedlo-zelo“ připravené výbornou kuchařinkou Zdeničkou Kobsovou a večer si ještě jako závdavek jeli všichni zatančit do Němčiček na Country bál!

 

Blahopřejeme, smekáme a přejeme spousty dalších najetých kilometrů!
Ve zdraví, bez karambolů a technických závad!

Františku, Růženko, jste jedničky ☺!


 

PS: Cílem dalšího cyklovýletu plánovaného na rok 2013 je soutok řek Moravy a Dunaje – cca 200 km!


Karolína Bártová

 

 


 

A co napsala o skvělém výkonu svých kamarádů
na webových stránkách Přátel country paní Jana Vondrová?

Náš „ministr cyklistiky“ už loni vyslovil přání, že by si rád zajel do Vídně na kafíčko - a jak jinak, než na kole. Zároveň tím chtěl oslavit 20 let založení firmy ZAF velosport.

Taková cesta se neobejde bez zodpovědné přípravy a tréninků. Nakonec tým , který se rozhodl cestu absolvovat, čítal dvě osoby. Před cestou probrali všechny možné komplikace (technické, počasí...), spočítali množství chlebů s řízkem, iontových nápojů potřebných k výkonu.

Pak už zbývalo vybrat ten správný den. Aby nebylo moc horko, aby nefoukal silný vítr, aby nepršelo a aby byl den ještě dost dlouhý, aby se stihli za světla vrátit domů.

Den D nastal v sobotu 4. 8. 2012, kdy naši dva odvážní cyklisté Franta a Růža nasedli v půl šesté ráno na svá kola a vydali se na vysněnou cestu. Cestu zvládli výborně, ochutnali vídeňské kafíčko, ale neminula je dešťová přeháňka (ale i na tu byli připraveni).

Vrátili se večer v 19 hodin a za celý den ujeli 206 km. Zdenička, která vytvářela zázemí a byla připravena v případě potřeby pro cyklisty přijet autem, přichystala pro naše sportovce večeři na uvítanou (kachnu s knedlíkem a se zelím - MŇAM).

....a večer už nechyběli na country večeru v Němčičkách!!!!!

 

"Ve zdravém těle zdravý duch!" - Přátelé country nejen tančí, ale i jezdí na kolech!

 

 

 

Foto © 2012 František Kobsa

 

 

13-08-2012-BK