Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Do rybníka se vrací PŮVODNÍ FAUNA

Velkopavlovický rybník s jeho příjemně upraveným okolím a novou rybářskou baštou se právem stává chloubou našeho městečka. Je nejen vyhledávaným cílem vycházek slibujících odpočinek a relaxaci, ale také místem, kde je díky místním rybářům průběžně vytvářen prapůvodní obraz zdejší fauny a flory. Břehy jsou postupem času osazovány původními rostlinami, vody jsou plné ryb, které sem jednoznačně patří a kterým se zde také velmi dobře daří.

Další nové obyvatele přivítal rybník tuto neděli, tedy 17. října 2010, kdy do jeho vod rybáři Jirka Šula a Radek Bárta s dětmi nasadili nový živočišný přírůstek – škebli rybničnou. Většina ze sedmdesáti kusů, dovezených z říčky Ponávky nedaleko Brna, našlo svůj nový domov v menší části velkopavlovického rybníka, pár kousků dřímá na dně rybníka velkého.

Škeble přivezl do Velkých Pavlovice Ing. Jiří Šula, jehož snahou je, aby se na břehy rybníka a do jeho vod postupně dostaly všechny rostliny a převážná možná část živočichů, které se děti musí naučit, rozhodnou-li se získat rybářský lístek a nebo se přihlásit do soutěže Zlatá udice.

Škeble rybničná je vodní živočich, který se dříve ve velkopavlovickém rybníku běžně hojně vyskytoval. Avšak po tom, co došlo k znečištění vody a životního prostředí vůbec, zde tento druh zcela vyhynul. Nyní, po celkové rekultivaci rybníka, jsou zdejší vody čisté a vhodné pro život tohoto nádherného perleťového skvostu. Doufáme, že se zde bude škeblím dařit stejně, jako tomu kdysi bývávalo.

 

Více o škebli rybničné se dovíte po kliknutí ZDE.

 

O krásné a zdravé úlovky není ve vodách velkopavlovického rybníka nouze!

 

Foto © 2010 Radek Bárta

 

19-10-2010-BK