Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Do registrů dárců kostní dřeně se zapsalo na 350 vinařů, šli znovu "na dřeň"

Padesát dva, to je číslo, o které se letos naposledy rozšířil registr dárců dřeně v Modrých Horách ve Velkých Pavlovicích. Děkujeme tamnímu gymnáziu a zvláště pak šesti studentům oktávy za zápis do registru. 

Děkujeme Nadaci partnerství za super spolupráci a především všem vinařům z Modrých Hor, kteří se zapsali nebo informace o akci šířili mezi návštěvníky ve svých sklepech. Všem patří velký dík.

Naši kolegové z řad náborářů a dobrovolní spolupracovníci pořádali poslední akci ze šňůry Vinaři jdou na dřeň právě ve Velkých Pavlovicích. Když syn vinaře Pavla Laciny, malý Pavlík, onemocněl leukémií, rozhodl se jeho otec pomáhat.

Letos tak na otevřených sklepích na Moravě vstupovali lidé do Českého národního registru dárců dřeně například ve Znojmě, v Mikulově, ve Valticích a dalších místech. Dohromady se moravským vinařům podařilo zapsat přes 350 mladých dobrovolníků ochotných pomoci a zachránit život těžce nemocným dětem či dospělým. Všem patří velké poděkování.

FOTOGALERII * otevřete kliknutím ZDE

Zdroj: Břeclavský deník / Autor: Klára Conková, manažerka marketingu a komunikace ČNRDD o. p. s. / 28.11.2018