Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Do řádu maturantů byli studenti pasováni pod vlivem magické třináctky

Pátek třináctého je pro většinu lidí smolný den plný strachu z nečekaných situací. Pro naši třídu se však tento den stal velice významným mezníkem v našich životech. V aule gymnázia ve Velkých Pavlovicích jsme byli pasováni do řad maturantů. Slavnost pasování nás oddělila od let bezstarostných středoškolských radovánek a upozornila nás, že nyní nás dělí už jen krůček od velké zkoušky, která nás straší svou velkolepostí a neznámostí, a že je proto načase začít se opravdu učit.

Krásně ustrojeni jsme se sešli v aule se svými nejbližšími, aby se stali také svědky této události. Ceremoniál zahájila naše třídní profesorka Mgr. Ivana Hejlová krásnou řečí, při které zhodnotila naše dosavadní studium, a dále pan zástupce ředitele školy Mgr. Michal Rilák. Spolu s učitelským sborem Teacher´s voice band jsme si zazpívali studentskou hymnu Gaudeamus igitur.

Konečně nastalo vytoužené stužkování. Nejdříve se začala vyvolávat jména přítomných dam a pánové je odváděli pokleknout na červený polštářek před třídní profesorku. Poté byli k pasování vyvoláni i pánové. Paní profesorka všechny osmikilovým mečem symbolicky pasovala do řádu maturantů. Na šaty nám pan zástupce připnul stužku, která nás má po dalších několik měsíců odlišovat a dávat ostatním najevo, že pro nás brzo přijde den, kdy složíme maturitní zkoušku a opustíme školu. Jako „dárek“ od našich učitelů jsme dostali jimi zazpívanou písničku Život je jen náhoda.

Po ní následoval už jen projev jednoho z nás. Marek Maincl jménem celé třídy poděkoval rodičům, kteří se o nás starají a vedou nás dál, a profesorům za ochranná křídla a druhé šance. Poděkoval také paní profesorce Hejlové za vše, co pro nás udělala, že přežila všechny výlety a školní exkurze ve zdraví a stala se naším třídním patronem. Od nás od všech jí patří ještě jednou veliký dík.

V sedm hodin naše kroky vedly do vinárny u Kaderků, kde na nás a profesory už čekala vynikající večeře. Po přípitku všech maturantů z jedné číše následoval ještě projev Báry Pleskačové, která všechny upozornila, aby využili posledních týdnů strávených v jedné třídě. Pro zpestření programu jsme si připravili pro profesorský sbor zapeklité hry, při kterých měli ukázat, jak dobře nás znají. Není s podivem, že tuto soutěži vyhrála paní profesorka třídní :-).

Stužkovací večírek se vyvedl na jedničku a my teď již jen doufáme, že podobně se nám vyvede i maturita samotná a že se za pár měsíců s úsměvem na rtech sejdeme na večírku maturitním.

Barbora Pleskačová, studentka oktávy

 

Fotogalerii ze SLAVNOSTNÍHO STUŽKOVÁNÍ studentů
do ŘÁDU MATURANTŮ otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

18-11-2009