Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Do práce za JIŽNÍ POLÁRNÍ KRUH

Je jen málo z nás, kteří se vydávají za zaměstnáním za hranice našeho státu, jen hrstka z nás, která díky zajímavé nabídce práce opustí náš kontinent a pouze na vyvolené jedince můžeme poukázat, rozhodneme-li se hledat takové, kteří mají v kolonce dotazníku pod položkou adresa pracoviště zapsáno – ANTARKTIDA. Můžeme být velmi pyšní na to, že jeden z těchto vyvolených pochází právě z Velkých Pavlovic. Řeč je o panu PETERU PÁLKOVI, jež je v současné době jedním z členů výzkumné expedice pracující na unikání stanici J. G. Mendela sídlící právě na Antarktidě.

Tato stanice je projektována jako nízkoenergetický objekt s možností maximálního využití sluneční a větrné energie. Vědci se zde v rámci výzkumu zabývají měřením vrstvy permafrostu a soustředí se na mapování, sběr geologických a paleontologických vzorků v oblasti Brandy Bay a v neposlední řadě také na odběry biologických vzorků pro pozdější analýzy v České republice. V laboratořích na stanici pak všechny vzorky podrobně popisují a zanášejí jejich polohu na GPS mapu.

Kromě pana Petera Pálky pracuje v týmu na ostrově Jamese Rosse dalších 13 českých a moravských polárníků. Ze známých osobností můžeme jmenovat také RNDr. Libora Ambrozka, poslance Parlamentu ČR za KDU-ČSL.

 

Více o polární expedici se dočtete po kliknutí ZDE
(příspěvek z internetového deníku MLADÁ FRONTA DNES – 4. 2. 2010)

 

Za víkendový tip na zajímavou aktualitu děkujeme paní Hance Drápalové z Velkých Pavlovic!

 

Expedice J. G. Mendela
na ostrově Jamese Rosse - Antarktida

 

 

06-02-2010-BK