Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Do Londýna "za hubičku"!

"Londýn? No tak tam neletím, tam je zbytečně všechno předražené!" Možná i vy jste se setkali s touto větou, když jste se známými nebo rodinou bavili o víkendovém výletu, či dovolené. Já vám ale ukážu jak koupit letenky s přímým letem do Londýna už za 10 Euro a ubytování klidně i pro celou rodinu za pár stovek.

Už dávno není pravdou, že se do Anglie český turista dostane jen s hodně těžkou peněženkou. Letenky do Londýna z Vídně nebo z Prahy najdete již od 250 korun za cestu tam i zpět. Letenky vždy kupujte přímo u aerolinek, jako je například Ryanair či Wizz air. Může se stát, že na stránkách typu Kiwi.com najdete letenky o pár korun levnější, tuto variantu však určitě nedoporučuji, letenky vám mohu i zrušit bez finanční náhrady (bohužel odzkoušeno). To se vám však na stránkách aerolinky nestane, nemusíte se bát, že je cena podezřele nízká, je to normální a cestovní kanceláře na tom jen vydělávají. Proces nákupu letenky v aplikaci nebo na webu zabere maximálně 30 minut a vaše plánování může začít.

Jak ale s ubytováním, že? Znáte aplikaci "airbnb"? Ta už dávno není pouze pro studenty. Najdete tam apartmány, byty, ale také hotelové pokoje, které se nestihly prodat za zlomek ceny. Já jsem minule bydlela v hotelu v oblasti Paddington za 23 liber na noc i se snídaní. Nabídek je tam spousta, především mimo sezónu (listopad - březen) najdete pokoj opravdu za hubičku.

V Londýně se určitě nevyplatí jezdit taxíkem. Mají výborně přehlednou městskou dopravu (stačí využívat Google maps), která stojí pár liber a především je to zážitek. Já si zamilovala Double Deckery, především v noci, jelikož jezdí každých pár minut a je to nádherná projížďka po městě, která vás vyjde na 30 korun. Je opravdu stereotyp, že jsou Angličané "studení čumáci"… Vždy, jakmile jsem potřebovala s něčím poradit, nebyl problém. A není to problém ani pro ty jedince, kteří nemají nejlepší jazykové dovednosti. Nemusíte se bát, nepomohou-li "ruce nohy" je tu vždy Google překladač v mobilním telefonu a ten pomůže v každé situaci. 

Tak na co ještě čekat? Letadla lítají z Prahy i Vídně skoro každý den, tak neváhejte, sbalte si pár věcí a koukněte se na okouzlující Tower Bridge, Big Ben a spoustu dalších dechberoucích památek. 

Tip na výlet * Vydejte se do hlavního města Velké Británie - Londýna

Text: Sarah Horáková / Foto: Soukromý archiv Sarah Horákové / 16.1.2023