Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Do knihovny také v létě

Nové knihy, které dnes Městská knihovna Velké Pavlovice zařazuje do svého fondu, byly vybrány již s myšlenkou na přicházející léto – prázdniny pro děti a dobu dovolených pro dospělé čtenáře. Tomu odpovídá zvolená skladba, která tentokrát obsahuje 1/3 knih zábavné literatury pro dospělé (soudobou českou prózu, historické, romantické, humoristické, psychologické i detektivní romány, thrillery či fantasy), dále 1/3 naučné literatury (knihy z oboru psychologie, sociologie, biografie, genealogie, ale také třeba z oboru stavebnictví, lékařství, zoologie, nebo studijní příručky pro práci na PC či pro autoškolu), poslední 1/3 tvoří beletrie pro děti (příběhy o zvířátkách, obrázkové čtení pro nejmenší, knížky pro první čtení, na druhé straně romantické, detektivní či fantasy příběhy pro starší děti).

Pro seznam knižních novinek klikněte ZDE

Těšíme se, že čtenáři zachovají knihovně přízeň i v nastávajících letních měsících. Nabídku vynikajících knížek doplňuje do poloviny června výstava výtvarných prací studentů Gymnázia Velké Pavlovice, v červenci a srpnu to pak bude výstava obrázků dětí z Mateřské školy Velké Pavlovice.

Výstavy nejenom významným způsobem oživují prostředí knihovny, ale představují překvapivé obrazy a obrázky široké veřejnosti a vlastně také návštěvníkům TIC.

 

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


22-05-2015 PV