Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Do knihovny dorazily opět knižní novinky

Ani tento měsíc nechybí v naší knihovně desítky novinek z českých nakladatelství. Vyberou si určitě jak dospělí, tak i dětští čtenáři.

Milovníci spisovatele Vondrušky ocení jeho novinku Morový testament, čtenářky Iny Lorentzové její Vandrovní apatykářku a nejinak tomu bude s netrpělivě očekávanou knihou Karin Lednické Životice: obraz (po)zapomenuté tragédie.

Neotřelým žánrem je rozhodně Deník farářky od Martiny Viktorie Kopecké, o pozoruhodném fenomému rodové linie lidí s modrou barvou kůže z Kentucky se dotýká zase román Knihovnice z Troublesome Creeku K. M. Richarsonové. O tom, jaké by to bylo, kdyby jste se mohli vrátit v životě a změnit své rozhodnutí a tím i svůj život si můžete přečíst v Půlnoční knihovně od Matta Hainga.

Čtenáři milující napětí, kriminální zápletky se jistě již nemohou dočkat nového thrilleru Lov Bernarda Miniera, australského krimi Ztracené v pustině, Čas primadon od Nadi Horákové, Kníže Smrt Dominika Dána či nový díl Voltera Kutschera Olympia z období předhitlerovského Německa.

Těm, kteří dávají přednost spíše zaměření knih na mezilidské vztahy a lásku potěší román Slzy a smích, novinka od T. Keleové-Vasilkové,  od Donny Douglasové anebo první díln nové dobrodružné série Anne Jacobsonové Nebe nad Kilimandžárem.

Dětské regály jsme rozšířili jak o nový komiks se Spider-Manem či Brezinův Klub Tygrů: Utajená laboratoř.  Rozhodně je ale osloví i Agnes a zakázaná hora, Pravidla skutečných ninjů, Ztracení v čase či Teribear Aleny Mornštajnové, a mnoho dalšího…. Jak vždy píši, to musíte prostě vidět…

A když už to nestíháte za mnou osobně do knihovny, prohlédněte knihy pomocí fotogalerie.

Do knihovny dorazily opět knižní novinky

Text: Lucie Gawlová, knihovnice / 21.4.2022