Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Do Kdousova přiletěli ufouni!

V sobotu 14. července po cestě na tábor proběhl telefonát s paní správcovou naší budovy o tom, že v okolí Kdousova byly spatřeny podivné jevy. Všechny děti byly ještě v sobotu rozděleny do čtyř skupin a podle vlastních nápadů si vymyslely názvy družstev: červení - Papriky, žlutí - Bleskouni, modří - Žraloci a zelení - Skokani, nakreslily vlajky a dostaly rozlišovací šátky. Při večerním nástupu pak s vyděšeným výrazem přiběhli dva vedoucí s informací, že zahlédli na louce přistávat U.F.O. a v jeho blízkosti nějaké neznámé tvory.

Hned první den přišla dětem zpráva od těchto cizích bytostí. Byla to jen směsice čísel a tak ji museli rozluštit, aby zjistily, jaké mají tito tvorové požadavky. Po vyřešení se ukázalo, že nás budou celý týden zkoušet a prohledávat naši zemi, aby zjistili, zda je vhodná pro jejich druh. 

Celý týden jsme hráli spousty her a utkali se v mnoha soutěžích. Naštěstí se našel jeden hodný pomocník- Ufi, který dětem pomáhal a radil naší řečí, jak na jeho sourozence z vesmíru vyzrát. Děti sbíraly mimozemskou DNA, byla zkontrolována síla radioaktivity, zachránily a vyplatily kuchaře, kterého nám na jeden den unesli ufouni ke zkoumání, a dokonce jsme při stezce odvahy zahlédli létající talíř. Při hře Náhoda si děti vyzkoušely, jak je těžké hodit kostkou každé číslo pouze jednou, při Šipkované plnily mladší děti úkoly od svých starších spoluhráčů a ve čtvrtek se všichni přestrojili do kostýmů. Vedoucí v tematických kostýmech ufounků a děti jako šmoulové, čarodějnice, víly, baletky, zvířátka, miminka a mnohé další prošly střed Kdousova a večer si užily diskotéku.

V pátek proběhla závěrečná bitva, kdy cizí bytosti rozhodly, že země pro ně není nejvhodnější a chtěly unést alespoň jedno družstvo na svoji zem. Síly všech družstev však byly vyrovnané a tak jsme nakonec všichni zůstali na Zemi.

I když nám počasí nepřálo tolik jako vloni, zažili jsme spoustu zábavy a ani při dešti jsme se nenudili.

Anna Holásková

 

Fotogalerii z Kdousova otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Václav Bukovský

24-07-2012 PV