Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Do gymnázia přijeli hosté z pěti zemí

Je to již téměř dva roky, kdy byl díky programu Erasmus + našemu gymnáziu schválený projekt s názvem E-learning in school practice in modern secondary schools across Europe: Let us take up the challenge together“.

Celkem šest škol z Polska, Španělska, Rumunska, Řecka, Turecka a České republiky se navzájem propojilo a začaly pracovat na vytyčeném cíli, který si předsevzaly ve společné žádosti, a to (zjednodušeně) vytvořit společnou moodle platformu, která by sloužila nejen studentům, ale i veřejnosti k dalšímu vzdělávání.

Hlavní koordinátorskou školou, která celý projekt zaštiťuje, je Zespol Szkol Im. Marii Sklodowskiej-Curie v polském Dzialoszynu. Tu jsme také na společné schůzce navštívili v říjnu roku 2014 a všichni se navzájem poznali. Celkem se těchto projektových schůzek konalo pět a pokaždé v jedné z partnerských zemí. Poslední a tím pádem i závěrečná se uskutečnila ve Velkých Pavlovicích. Vedle těchto „učitelských“ setkání se konaly i dvě mezinárodní studentské schůzky, a to v České republice a v Řecku.

Celý článek ke stažení ZDE


Text: Stanislav Rubáš / 14.10.2016