Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Do čela Promenády prorazila vína z Modrých Hor a Gruzie

Promenáda červených vín, zahájená v pátek 23. listopadu 2007, je již minulostí. Jako tradičně začala slavnostním vyhlášením vítězů a předáváním diplomů zástupcům oceněných vinařských firem a vinařství. Ceremoniál konferoval moderátor Vinařského magazínu regionálního Rádia Dyje Rastíno Janovíček, předávání cen se ujal místostarosta Velkých Pavlovic Ing. Zdeněk Karber spolu se senátorem za Břeclavsko Ing. Janem Hajdou.

Ten věnoval nejcennější pohár Promenády s titulem Champion 2007, jež byl předán do rukou Leoše Horáka z Vrbice za letošní nejlépe vyhodnocené víno - Cabernet Sauvignon 2006.

Diplom za nejlepší kolekci vín obdrželo Vinařství Radomila Balouna z Velkých Pavlovic. Ze zahraničních firem bylo nejlépe ohodnoceno víno gruzínské firmy Gedevani, s. r. o. – Saperavi barrique.

Velmi potěšující je skutečnost, že se na čelních příčkách pomyslného žebříčku mistrů ve výrobě vín z červených odrůd révy vinné umístili zástupci Modrých Hor – svazku obcí okolo Velkých Pavlovic, který vsadil právě na kvalitu, oblibu a věhlas červených odrůd - tolik typických pro tuto lokalitu.

Celý dvoudenní, letos již IV. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky červených vín, se setkal s obrovským úspěchem a současně i s rostoucí oblibou jak u vinařských špiček, tak u laické veřejnosti. Vína připravená k degustaci na Promenádě červených vín si i za krátkou čtyřletou historii této přehlídky vybudovala pevný statut garanta vysoké kvality.

Avšak Promenáda červených vín není pouze přísnou přehlídkou toho nejlepšího z vinohradů a sklípků, ale také příjemnou společenskou událostí, jejíž šmrnc pro cizince lehce exotické jižní Moravy letos podtrhala svým umem cimbálová muzika Slovácko ml.. Ta neúnavně hrála pro celé 400 stovky degustujících návštěvníků, dumavě skloněných nad buclatou sklenkou červeného pokladu …

Foto Ing. Zdeněk Karber

Foto Milán Pecka

Foto Ing. Zdeněk Karber

Foto Ing. Zdeněk Karber

Foto © 2007 Ing. Zdeněk Karber, © 2007  Milán Pecka