Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

"Dívejme se kolem sebe" workshop fotografů amatérů

Tak se jmenuje aktivita pro amatérské fotografy z Velkých Pavlovic a okolí, která je podpořena dotací z Jihomoravské komunitní nadace. Prvním krokem byl společný workshop, který se konal 28. a 29. září 2013 v našem městě. Již tradičně ke společnému fotografování přijelo 10 členů fotoklubu při Záhorském osvětovém středisku v Senici, kteří se připojili k 10 fotografům a video-kameramanům z regionu.

Nádherný slunečný víkend vytvořil snad až příliš dokonalé podmínky pro práci v terénu, cílem fotografů byly tentokrát Pálava, Pavlov, koryto staré Dyje v Dolních Věstonicích a kostel v Zaječí. Ve Velkých Pavlovicích potom vinařská ulička Pod Starou horou. Odbornou část workshopu vedl profesionální slovenský fotograf a vysokoškolský pedagog Mgr. Rudolf Lendel z Bratislavy, který fotografům určil jako zadání práce téma „světlo a stín“.

Dokonce i zkušení fotografové zjistili, že hledat malé i větší světelné kontrasty v krajině nebo architektuře je úkolem docela náročným. A zachytit je nějakým originálním způsobem hledáčkem fotoaparátu úkolem ještě těžším.

Tím nejhodnotnějším z celého dvoudenního workshopu je pro amatérské fotografy vždycky prezentace prací a jejich individuální hodnocení profesionálem. Mgr. Lendel je velkým diplomatem a laskavým kritikem, ale přesto každý ze zúčastněných fotografů přesně zjistí, které jeho fotky patří na výstavu, které do portfolia a na kterých je možno se zdokonalovat v digitálních úpravách.

Výsledky své práce představí všichni zúčastnění fotografové na výstavách ve Velkých Pavlovicích a Senici koncem letošního roku, jak už bývá pěknou tradicí. Ukázky prací jednotlivých autorů zveřejníme s jejich souhlasem v průběhu října a listopadu na webových stránkách města Velké Pavlovice, neboť bez materiální podpory měst Velké Pavlovice a Senica, by se podobné akce uskutečnit nemohly. Organizační zajištění celé akce měla na starosti Městská knihovna Velké Pavlovice.

 

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z workshopu amatérských fotografů projektu "Dívejme se kolem sebe"
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Mgr. Rudolf Lendel

 

 

01-10-2013-BK