Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dívčí flétnový soubor hostoval v Kobylí

Krásné, známé a zpěvné melodie v podání komorního flétnového souboru ZUŠ Velké Pavlovice pod vedením MgA. Zbyňka Bílka podmalovaly slavnostní akt pasování předškoláků na prvňáčky, které se uskutečnilo ve čtvrtek 22. června 2017 v nedaleké obci Kobylí.

Slečny Klárka Pejchlová, Kačka Stehlíková, Eliška Bálková, Zuzka Bártová a Terezka Fůkalová zahrály dětem a všem přítomným snad ty nejkrásnější písničky převážně z českých filmových pohádek. Na výrazech především dospělého doprovodu dětí, paní učitelek i samotného starosty obce Kobylí pana Mgr. Pavla Kotíka bylo zřejmé, že je vysoká úroveň vystupujících dívek mile překvapila a nešetřili potleskem. Děti se naopak projevily jako skvělí znalci televizních pohádek a více či méně hlasitě si pobrukovaly a zpívaly.

Máte-li zájem si komorní flétnový soubor poslechnout a zjistit tak, co vše a jak úžasně je možné na flétny zahrát, máte příležitost už příští sobotu dne 1. července 2017 na akci Velkopavlovické meruňkobraní, která se uskuteční na nádvoří Ekocentra Trkmanka, zahájení je v plánu na desátou hodinu dopolední.

ZUŠ * Flétnový soubor MgA. Zbyňka Bílka na vystoupení v Kobylí

Text: Karolína Bártová / Foto: Karolína Bártová / 23.6.2017