Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Divadlo POLÁRKA bodovalo!

V rámci výuky českého jazyka a literatury žáci II. stupně opět vyjeli do Divadla Polárka v Brně. Žáci 6. a 7. tříd zhlédli představení s názvem Starořecké báje a pověsti a žáci 8. a 9. tříd představení Merlin.

Šesťáci a sedmáci se celé představení výborně bavili a na závěr dostali od herců sazenice dvou stromků, dubu a lípy. Dostali za úkol je doma vysadit tak, aby až vyrostou, se jejich větve vzájemně láskyplně proplétaly, stejně jako postavy ze starořeckých bájí stařeček Filemon, který se po smrti proměnil v dub, se svou ženou Baucis, která se proměnila v lípu.

Neméně, snad ještě více, byli představením Merlin okouzleni naši „puberťáci“ osmých a devátých tříd, což už je co říct. Vesměs mladí a kreativní herci divadla si je naprosto získali svou vitalitou, vtípky, někdy až dvojsmyslnými narážkami, na což naši žáci velmi dobře slyší. Největší úspěch sklidil mezi žáky mladý herec Tomáš Sukup, který ztvárnil Merlina, bájného kouzelníka krále Artuše.

Ještě na druhý den ve škole si žáci divadlo pochvalovali a chtěli si o něm povídat. No, a když jsou naši žáci spokojeni, dokonce něčím nadšeni, hřeje to na duši i nás, jejich kantory.

Mgr. Jitka  Šaňková, učitelka Základní školy Velké Pavlovice

 

 

Z představení Starořecké báje a pověsti

 

 

www.divadlopolarka.cz

 

 

04-06-2012-BK