Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Diskuzní fórum na téma ŠKOLSTVÍ VE V. PAVLOVICÍCH

„Školství ve Velkých Pavlovicích – současnost a budoucnost“ se stalo tématem v pořadí druhého veřejného diskusního fóra, které se uskutečnilo ve středu 21. září v podvečer v zasedací místnosti městského úřadu.

Technické vybavení tohoto nově opraveného prostoru nabídlo veřejnosti možnost seznámit se v zajímavém podání s podrobnou prezentací jednotlivých škol.  Problematiku základního školství představil ředitel základní školy pan RNDr. Ludvík Hanák. Prostor druhé půle večera byl věnován působnosti zdejšího gymnázia, které svou prezentací představil ředitel pan PaedDr. Vlastimil Kropáč.

Diskuse se zúčastnil v hojném zastoupení pedagogický tým obou škol, výchovní poradci, zástupci rady rodičů, střediska volného času, mnozí rodiče a zástupci města. Zúčastněným byl dán prostor pro informace, otázky a odpovědi, které samozřejmě nelze vyřešit na jednom jediném zasedání. Co mimo jiné trápí nejen naše školy, neboť problém je celorepublikový, je úbytek žáků způsobený sníženou porodností v uplynulých letech.

Je třeba si zároveň uvědomit široké spektrum dané problematiky, kterou je výchova a vzdělání dětí. Úcta k dítěti, učiteli i rodiči jako k jedinečným a neopakovatelným lidským bytostem s vlastními právy, potřebami, zvyklostmi a odlišnostmi, je nejen v působnosti školy, která nabízí bezpečné prostředí, kde může dítě i pedagog s důvěrou rozvíjet svoji přirozenost, originalitu a fantazii. Vše za nás rodiče nezastane pedagogický tým lidí, byť s laskavým osobním a taktním přístupem. Svou důležitou a nezbytnou roli ve výchově a vzdělání dítěte musí nezbytně plnit i jeho rodinné zázemí.

 

skola.jpg

 

23-09-2011 PV