Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Díky „adapťáku“ si našli šesťáci nové kamarády

Žáci šestých tříd ZŠ Velké Pavlovice strávili dva dny plné pohody na adaptačním pobytu v rekreačním zařízení Čermák Sloup u Macochy. Cílem tohoto pobytu bylo stmelit nově vznikající kolektiv dětí, které přišly do naší základní školy z různých škol a prostředí.

Cesta výletu začala na vlakovém nádraží v Bořeticích, v Pavlovicích i v Zaječí, kde si dalo sraz celkem 38 žáků a 3 vyučující. Tak začalo naše putování do Sloupu. Uběhla bez vážných komplikací a po deváté hodině jsme již byli na místě. Další přesun byl již pěšky, ale ten jsme zvládli velmi dobře.

Po příchodu do rekreačního zařízení, které je situováno do krásného prostředí lesů, následovalo rozdělení do pokojů. Po malé pauze nám začal program, při kterém jsme si měli ověřit, jací jsme a jak se umíme chovat k ostatním spolužákům ve třídě.

Následoval i blok sportovních her na umělé trávě. Nejoblíbenější hrou se kupodivu stala vybíjená. Po večeři byla připravena stezka odvahy v přilehlém lese. Bouřka nám však zkazila naše plány a panu učiteli připravenou trasu.

Úterní dopoledne bylo ve znamení Partičky, kterou známe z televizních vysílání. Druhým blokem byly sportovní hry. Po velmi dobrém obědě následovalo předání pokojů a odjezd směr domov. Proběhlo i krátké zhodnocení celého našeho pobytu. Dva dny uběhly jako voda, mnozí z nás by si pobyt prodloužili i na celý týden.

Nedá se nic dělat, výlet končí a my musíme zpět do školních lavic :-)!

 

Ing. Lenka Bukovská, Základní škola Velké Pavlovice * www.zs.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii z adaptačního pobytu žáků 6. tříd ZŠ Velké Pavlovice ve Sloupu u Macochy
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 


16-09-2015-BK