Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Devět metrů "dlouhé" Dějiny (udatného) národa českého

Knižní leporelo spisovatelky a výtvarnice Lucie Seifertové, které je v nabídce současných knih pro děti skutečnou uměleckou lahůdkou, si mohou návštěvníci v době od 1. do 31. října 2010 prohlédnout v Městské knihovně Velké Pavlovice.

Prostory knihovny a TIC jsou otevřeny každý všední den od 7:30 do 19:00 hodin, v pondělí pouze od 7:30 do 16:00. Výstava byla připravena v rámci Týdne knihoven a 9 metrů dlouhé rozkládací leporelo je doplněno výstavkou souvisejících knih pro děti a také 5 postery se zdůrazněnými 5 obdobími české historie (od Svatého Václava až po dobu prezidenta T.G. Masaryka).

Leporelo Lucie Seifertové je vlastně úžasným historickým komixem, který má současným dětem ukázat, že se české historii lze učit také zábavnější formou, než jsou Jiráskovy Staré pověsti české. Tomu odpovídá také cena této netradiční knihy, kvůli které ji patrně čtenáři nemají ve svých domácích knihovnách. Proto je snad letošní říjnová výstava v městské knihovně potěší.

 

Leporelo Lucie Seifertové DĚJINY UDATNÉHO NÁRODA ČESKÉHO
v Městské knihovně Velké Pavlovice

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

05-10-2010-BK