Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Deváťáci zkusili štěstí v soutěžním pořadu U6 a VYHRÁLI!

Soutěžní pořad České televize Ostrava U6 – ÚŽASNÝ SVĚT TECHNIKY se natáčí již druhým rokem v interaktivní expozici v oblasti Dolních Vítkovic v Ostravě. Zkusit své štěstí se vydalo družstvo žáků devátých ročníků ZŠ Velké Pavlovice ve složení Jan Procinger, Lukáš Čačík, Nela Kobzová, Marie Langerová a Sabina Mácová.

Vzhledem k tomu, že samotné natáčení probíhá celý den, náš příjezd byl den před natáčením a odjezd druhý den po natáčení. Již týden před odjezdem každý z družstva musel vytvořit svoji stručnou vizitku obsahující jméno, věk a dvě vtipné věty charakterizující jeho osobnost a koníčky.

A co to vlastně U6 je?

Je to soutěž zaměřená na přírodní vědy a jejich užití v reálném životě a má naznačit divákům, jak funguje svět kolem nás. Celou soutěž uvádí dvojice mužů - továrník a ducháček. První z jmenovaných zadává jednotlivé úkoly a druhý doprovází družstva na příslušná stanoviště. Celá soutěž se odehrává ve velké hale bývalých železáren.

Našim protivníkem  byla Základní Masarykova škola z Českého Těšína. Hned v úvodu se ujala vedení a to si držela po celou dobu.V předposlední soutěži, sportovní, se nám podařilo s přehledem vyhrát a tím jsme se vrátili zpátky do hry o celkové vítězství. Měla rozhodnout poslední soutěž, ve které se hádala osobnost. Jen bych chtěla podotknout, že téma celého klání bylo CESTA DO STŘEDU ZEMĚ.

My jsme neměli již co ztratit, a tak jsme vsadili všechny doposud získané body a vyslali Honzu Procingera do boje. Neznámá osobnost byla v modré sportovní kombinéze, na stole měla pracovní klíče, mapu Afriky a model Tatrovky. A Honza uhádl! Správně napsal na list papíru jméno Karel Loprais a my vyhráli.

Naše radost byla obrovská. A nyní nás čekalo hledání klíčů ke třem tajemným truhlicím, ve kterých se pro nás skrývaly odměny. Odemykání se ujala Maruška Langerová a její taktika slavila úspěch. Podařilo se nám najít klíče ke dvěma truhlám.

A co v nich bylo? Na to se podívejte sami s námi první a nebo druhou neděli
v měsíci lednu v roce 2016, kdy naše soutěžení odvysílá ČT Déčko.

 

Ing. Lenka Bukovská, Základní škola Velké Pavlovice * http://www.zs.velke-pavlovice.cz/


 

Fotogalerii z natáčení pořadu U6 otevřete kliknutím na nezbytné "selfíčko" ☺...

 

Foto © 2015 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 


07-12-2015-BK