Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Deváťáci poznávali Londýn

V minulém týdnu, ve dnech 24. - 29. října se uskutečnil poznávací a jazykový výlet pro část žáků deváteho ročníku do Londýna. Většina ze zúčastněných si poprvé na vlastní kůži prožila let letadlem a orientaci a poznání v opravdovém velkoměstě.

Londýn je na jednu stranu město plné historických staveb, památek a tradic, ale také na druhou stranu multikulturní a velmi moderní žijící metropole. Nebyla tudíž hlavní každodenní náplní návštěva některé z proslulých dominant města, nýbrž vlastní poznávání a komunikace s místními lidmi.

Žáci se učili orientovat a přepravovat v městské dopravě, především v metru, které má nesrovnatelně větší síť než např. metro pražské tak, aby se dostali např. k proslulým tenisovým kurtům ve Wimbledonu nebo na fotbalový stadion Chelsea. Další důležitou částí byla i orientace v historickém centru města pomocí mapy a mezi spoustou turistů, kdy bylo zapotřebí ptát se i na správnou cestu nebo otevírací čas muzea. Bez tohoto by se za krásného počasí nemohli úspěšně vyfotit u světoznámého mostu Tower Bridge nebo v té době červenými květy "osázené" pevnosti Tower. Po procházce městem samozřejme také vyhládne, a ten, kdo si v restauraci nebo u stánku dokáže správně vybrat a domluvit se, tak vychutnává tradiční britská i světová jídla na břehu Temže s výhledem na projíždějící černé taxíky a červené doubledeckery.

Pro zúčastněné bylo velkým pobavením a poznáním také to, že se v jednu chvíli mohli ocitnout jak na západní polokouli naší Země, tak na její východní části. Tuto možnost měli právě u observatoře Greenwich, z které je úžasný pohled na panorama části města.

Značným překvapením pro mnohé bylo v průběhu celé akce také to, že v londýnských parcích se vyskytuje a chová velké množství různých zvířat, že jsou velmi rozlehlé, čisté a upravené. Absolutní vítězství zaznamenalo krmení veverek (Veverek...). Prostě klasická konzervativní Anglie.

Část dojmů je zachycena také v přiložené fotogalerii a závěrem se patří vyslovit velké poděkování hlavní organizátorce celé akce Lence Bukovské, která odvedla opět obrovský kus práce, díky kterému v našich žácích na velmi dlouho dobu zůstane mnoho krásných dojmů a zážitků, hlavně ale i poznání toho, že to co se sami žáci v anglickém jazyce doposud naučili, tak má konkrétní praktický smysl a využití.

 

Hicl Jaroslav


 

Fotogalerii z poznávacího a jazykového výletu do Londýna
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

07-11-2014 PV