Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Deváťáci objevovali krásy hlavního města Praha

Celkem pětadvacet žáků devátých tříd Základní školy Velké Pavlovice se vydalo poznat krásy našeho hlavního města Prahy v rámci školního dvoudenního výletu. Putování začalo již o půl šesté ráno na vlakové zastávce. Pro některé to byl velmi brzký čas a tak se po cestě snažili ztracený spánek dohnat. Tříhodinová jízda z Brna jim k tomu postačila.

Po příjezdu do Prahy bylo prvním cílem najít ubytovnu na Karlíně, odložit zavazadla a vydat se do města. Vše se zdárně podařilo a byl vydán povel vpřed :-). Nejdříve jsme se metrem přesunuli na Malostranské náměstí a odtud po schodech vystoupali na první nádvoří Pražského hradu. Podařilo se nám stihnout střídání hradní stráže ve dvanáct hodin. Toto střídání je zajímavé tím, že je doprovázeno hudbou posádkové kapely.

Poté naše cesta pokračovala do zrcadlového bludiště na Petříně, kde byli mnozí překvapeni, jak vypadají v různých zrcadlech - malí, velcí, zlomení, zakřivení, tencí, tlustí :-). Další bodem pěšího putování byla Malá strana, Karlův most, Staroměstské náměstí a přilehlé uličky. Tím byl úterní program vyčerpán.

Druhý den začal snídaní, kterou si připravil každý sám ze svých vlastních zásob, a odjezdem na Letnou. Zde jsme navštívili technické muzeum. Velké, prostorné sály plné starých, ale krásných aut, motorek či byciklů zaujaly nejen kluky, ale i holky. Po téměř dvouhodinové prohlídce jsme se přesunuli na Náměstí republiky a odtud pěšky na Václavské náměstí. Zde byl dán rozchod na doplnění zásob do vlaku.

Vzhledem k tomu, že právě probíhala akce Sluníčkový den, byl v dolní části Václavského náměstí kulturní program se známými herci a zpěváky. Takže se mnozí z nás vyfotili se Zdeňkem Troškou, Jáchymem Krausem či s Martinem Zounarem. Výlet skončil, hurá domů!

Ing. Lenka Bukovská


 

Fotogalerii ze školního výletu deváťáků do hlavního města Prahy
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

16-05-2013-BK