Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Deváťáci na besedě o Karlu Čapkovi

O spisovateli Karlu Čapkovi si dnes dopoledne přišli poslechnout žáci devátých tříd velkopavlovické základní školy do městské knihovny. Po dohodě s češtinářkou Mgr. Šaňkovou je to právě tento slavný český autor, který je pro deváťáky současnou doporučenou četbou. Tak, jako čtenáři z 1. stupně základní školy by měli znát Dášeňku a Devatero pohádek, k poslednímu ročníku základní školy určitě patří Povídky z jedné a druhé kapsy a Kniha apokryfů. To ovšem musí dospívající čtenáři zvládnout sami. Při besedě šlo knihovnici spíše o Čapka jako o člověka své doby, filozofa, malíře, fotografa, básníka, novináře, než o memorování titulů a obsahů knih. Úryvek z Čapkovy povídky slyšeli žáci v knihovně v podání herce Oty Sklenčky jako CD nahrávku.

Zda si důležité informace zapamatovali, to si mohou účastníci besedy ověřit doma při zpracování literárního sudoku, které si z knihovny na rozloučenou odnesli.

 

Fotogalerii z besedy v knihovně otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Věra Procingerová

12-12-2011 PV