Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti z naší mateřinky úspěšné ve výtvarné soutěži Čarovné barvy země

„Tak ta vaše školčátka už jsou zase v nominační pětce“, volá mi kolegyně ze Slovanského hradiště v Mikulčicích, která organizuje soutěž Čarovné barvy země. Abych vás uvedla do situace. 

Tato výtvarná soutěž již dvanáct let probíhá na Slovanském hradišti v Mikulčicích pod záštitou Jihomoravského kraje. Je specifická především technikou, kterou děti ke tvorbě používají. Malují výhradně hliněnými pigmenty, lepí přírodní materiály pouze za použití lepidla vytvořeného z tvarohu. Pedagogové před touto soutěží také absolvují seminář, na kterém se techniku učí používat. 

A abych se vrátila k nominaci. Soutěže se účastní stovka prací z celé České republiky. Konkurence je velká, především v nejmenší kategorii dětí v mateřských školách. To byste nevěřili, jak děti velmi rády s přírodními barvami pracují. V konceptu tvořivé hry pak sbírají různá dřívka, přírodniny, sušené plody, rostliny, která na své dílo používají. 

Zatímco Rudolf II. od Archimbolda je „jenom“ malovaný „z“ přírodnin, naše děti malují „s“ přírodninami. V letošním roce bylo téma hvězd a hvězdné oblohy. Jsem moc ráda, že dvě práce se umístily v pomyslné „pětce“. 

Obraz s názvem „Padající meteorit“ dětí z Berušek paní učitelky Evy Valkovičové byl na pátém místě. „Pod hvězdami s hvězdičkami“ vytvořily děti z Koťátek paní učitelky Jany Otáhalové a obsadil krásné třetí místo. I když se děti nemohly z důvodu poslední lekce plavání zúčastnit projektového dnu, který pro děti pořádá Jihomoravský kraj, byly jim knižní odměny, medaile a soška předány. 

A abych nezapomněla, není to poprvé, co se mateřská školka do soutěže zapojila. I v loňském roce se do nominace na vítěze také obrázek dětí probojoval. Doufám, že elán do tvoření paní učitelkám i dětem vydrží na další ročníky soutěže.

Mateřská škola * Úspěch a umístnění ve výtvarné soutěži ČAROVNÉ BARVY ZEMĚ

Text: Mgr. Eva Sadílková, edukátorka Masarykova muzea v Hodoníně / Foto: Mgr. Eva Sadílková / 28.6.2023