Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti z Domečku vyrobily ptáčkům krásná krmítka

Máme tu další zprávičku z Pondělkování. Ptáte se, co jsme s dětmi kutili tentokrát? Odpověď je jednoduchá, přece krmítko pro ptáčky! A jak se taková ptačí budka staví, vám můžeme také prozradit.

Jako základ jsme použili tenké desky ze zbytků laminátové podlahy a bambusové tyčky. Obojí nám naši hodní páni školníci nařezali na menší kousky. Destičky sloužili jako základna budky a stříška a bambusové tyčky celou stříšku podpíraly. Jednotlivé díly krmítka jsme slepovali tavnou pistolí.

Pak si každý podle své vlastní fantazie polepil stříšku budky přírodními dekoracemi – kaštany, buráky nebo oříšky. Následovalo závěrečné slepování základny se stříškou, kterého jsme se ani nejvíc báli. Udrží lepidlo celou budku? Přes několik nezdařených pokusů se nakonec všem dětem dílo zdařilo a ptačí krmítka byla na světě.

Na cestu domů děti ještě dostaly bohatou hrst zrníček slunečnice, aby bylo čím ptáčky nakrmit, a domů každý odcházel spokojen s pocitem, že si zase něco pěkného na „domečku“ vyrobil.

Článek o Pondělkování naleznete také na stránkách Břeclavského deníku. V příštím Pondělkování se můžete těšit na prostírání zdobená bramborovým tiskem.

 

Fotogalerii z výroby KRMÍTEK PRO PTÁČKY na Domečku
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

27-01-2010-BK