Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti z 1. stupně ZŠ si užily báječný den s myslivci

Ve čtvrtek 1. června 2023 měly všechny děti svátek, a tak jsme se v Základní škole Velké Pavlovice rozhodli jim tento den trošku zpestřit. Naše pozvání přijala paní Ing. Jana Kollandová, která se aktivně věnuje myslivecké pedagogice.

V areálu Kynologického klubu Velké Pavlovice předvedla dětem ukázku zvířecích kůží, parohů, rohů, vábniček a mnoho dalšího. Poutavě dětem vyprávěla o přírodě, její ochraně, biologii zvířat, práci myslivců, o sokolnictví a střelectví. 

Děti si mohly vystavené exponáty nejen prohlédnout, ale také osahat a vyzkoušet. U děvčat sklidily obdiv kožešiny lišky, veverek, norka a chlapci zase ocenili možnost zkusit si držet mysliveckou flintu či pozorovat okolí velkým dalekohledem. 

Největší úspěch však sklidil živý exponát – jezevčice Amy, jež byla na volném prostranství očividně spokojená. Dětem se program líbil a zcela jistě v nich posílil zájem o přírodu a jejích ochranu.

Velké díky patří také Kynologickému klubu Velké Pavlovice
za propůjčení areálu pro tuto akci.

FOTOGALERII ze DNE S MYSLIVCI na 1. stupni ZŠ * otevřete kliknutím ZDE

Text: Mgr. Martina Dobrucká, pedagožka Základní školy Velké Pavlovice / 6.6.2023