Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti v MŠ se učí pečovat o své zdraví

Pochmurné, proměnlivé podzimní počasí sebou přineslo i větší nemocnost našich dětí a tak se všechny třídy zapojily do projektu „Poznáváme lidské tělo a pečujeme o své zdraví“. Hráli jsme si na lékaře, na nemocnici, prohlíželi jsme encyklopedie. Zkrátka - studovali jsme jako opravdoví lékaři. Už poznáme části lidského těla, víme, jaké máme smysly a co díky nim naše tělo dokáže. Při sestavování kostry jsme zjistili, že se tělo skládá z kostí a svalů.

A jak pečujeme o své zdraví? Nejen přiměřeným oblékáním podle počasí, ale i správnou hygienou a životosprávou. Uvařili jsme spoustu zdravého jídla a zahráli si na kuchaře. K ochutnání byly ovocné špízy, zeleninový salát s těstovinami, pečené brambory i jablečný štrůdl.

Dětským zoubkům prospívá nejen zdravá strava, ale i správná péče o ně. A jak na to se děti dozvěděly od studentek druhého ročníku zubního lékařství Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Ty si pro děti připravily ukázku správné dentální hygieny.

O říkanky a pohybové hry není ve školce nikdy nouze a tak to bylo i k tomuto tématu. Nejvíc děti bavila hra „Na krvinky“, honěná „Baba Rýma“ a cvičení „Pravá- levá“. Pro nás z toho plyne poučení, že dovádět můžeme pouze při dodržení stanovených pravidel, abychom se nezranili a předcházeli úrazům. A co nakonec? Víme, že pečovat o své zdraví je správná věc.


Kolektiv učitelek MŠ


 

Fotogalerii z projektu „Poznáváme lidské tělo a pečujeme o své zdraví“
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv MŠ Velké Pavlovice

 

03-12-2014 PV