Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti v Drnholci zpívaly pro Ukrajinu. Miss Horáková moderovala a zadržovala slzy

Pořadatelé v Drnholci připravili v polovině března benefici pro Ukrajinu.  Pozvání moderovat bez váhání přijala první vicemiss ČR a studentka gymnázia ve Velkých Pavlovicích. SARAH HORÁKOVÉ děkujeme za krásný příspěvek a všem, kdo pomáhají, za jejich úsilí a vytrvalost.

Před pár týdny se náš život, aniž bychom si to přáli, razantně změnil. Čtyři sta kilometrů od nás trpí pod invazí ukrajinské děti, ženy a muži, jsou vystaveni agresi, které Evropa 77 let odvykala a my těch několik dní stojíme před volbou. Dívat se, nebo pomáhat. My se rozhodli pomáhat. 

Dne 16. března se spoustu dobrých duší nejen ze Základní školy Drnholec a Dolní Věstonice rozhodlo uspořádat benefiční koncert pro Ukrajinu. Když jsem dostala od mé bývalé paní učitelky ze Základní umělecké školy pozvání, že bych mohla koncert moderovat, neváhala jsem ani minutu.

Již několik dnů sledujeme v přímém přenosu něco, co jsme si přestali připouštět, že se může stát. Já osobně jsem nevěřila svým očím, když jsem 24. února nad ránem viděla první zprávy o tom, jak ruské jednotky zasáhly ukrajinské území. 

Emoce na koncertě byly opravdu silné, sama jsem občas musela zadržovat slzu, když jsem viděla, s jakou odhodlaností tento dojemný koncert vznikl a kolik talentovaných lidí se na něm podílelo. Zpívali a tancovali všichni. Malí, velcí, studenti, pracují, každý chtěl ukázat, že jako národ umíme pomáhat svým slovanským bratrům. 

Tento večer byl pro mě velkou inspirací, jelikož jsem zjistila, že i malé věci mohou být velkými. Zjistila jsem, že pokud každý z nás udělá alespoň jednomu člověku radost a vykouzlí mu úsměv na tváři, den bude o to hezčí a třeba i ten úsměv někomu navrátí chuť žít a pomůže překonat tyto těžké chvíle.

Speciální poděkování patří všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou a díky kterým se budou moci nakoupit další potřebné věci pro maminky a děti z Ukrajiny, které nyní zažívají nepředstavitelné období svého života. Je mi ctí, že jsem mohla být součástí. Je mi ctí, že mohu být obklopována takovými lidmi. Děkuji za vás.

Fotogalerii k příspěvku * otevřete kliknutím ZDE

Zdroj: https://breclavsky.denik.cz / Autor: Sarah Horáková, studentka Gymnázia Velké Pavlovice, rubrika Čtenář reportér / 23.3.2022