Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti slavily se střediskem volného času, Dámským klubem a s hasiči

Středeční sváteční ráno nezačalo dvakrát zvesela, déšť a hromobití doprovázely děti do školy. Každý si jistě řekl: "To nám ten den pěkně začíná“. Pak se ale přeci jen sluníčko objevilo na obloze a vykouzlilo tu pravou sváteční náladičku. A oslava Dne dětí mohla začít. Pro všechny malé i velké děti nastal den plný legrace, her, zábavy a dárečků.

Ptáte se, co všechno se událo? Začněme pěkně od začátku. 
Odpoledne po divadelním představení pokračovala pod taktovkou Střediska volného času, pavlovických dobrovolných hasičů a Dámského klubu veselá zábava pro všechny děti i jejich rodiče. Na travnatém hřišti u sýpky byly připraveny soutěžní hrátky s vodníkem Čmandou. Na šesti stanovištích si děti vyzkoušely svoji obratnost a zdatnost při plnění vtipných úkolů. Kartičku, na kterou se zaznamenávalo splnění každé disciplíny, pak odevzdaly ke slosování o drobné ceny. Za splnění těchto úkolů dostal každý dětský účastník sladkou odměnu.

Děti velmi zaujala přehlídka dvou hasičských aut i s vybavením. Každý si mohl vyzkoušet, jak se v takovém velkém autě sedí a jak vypadá pohled shora z korby auta. Hasiči pak založili malý táboráček, u kterého si děti mohly posedět a opéct šťavnatý špekáček. Děti se také náramně vyřádily na skákacím hradu a trampolíně.

Vedle zábavných atrakcí u sýpky vládl současně v prostorách sokolovny tvůrčí duch. Na třech stanovištích se zde dal průchod kreativitě a fantazii. Děti si vyráběly pěkné dekorativní předměty jako skleničku sypanou ozdobnými písky, dřevěnou destičku zdobenou ubrouskovou technikou či nejrůznější barevné papírové zápichy do květináčků. V 16. hodin proběhlo v sokolovně slosování cen, a tak se 20 šťastných dětí mohlo pyšnit získanou odměnou.

Zajímavou a neobyčejnou tečkou na závěr celého programu se stala praktická ukázka výcviku psů. Kluci a holky se dozvěděli, jak učit psa poslušnosti, ale také jak se k pejskovi chovat a zacházet s ním. Někteří odvážnější si pak sami vyzkoušeli chůzi s pejskem u nohy a základní povely.

Dětský den v režii SVČ, Dámského klubu a místních hasičů se stal nezapomenutelným
zážitkem pro všechny chlapce i děvčata.

Mgr. Lenka Tesařová

 

Fotogalerie I * Milán Pecka * - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie II * Archiv ZŠ Velké Pavlovice - otevřete kliknutím ZDE

 

02-06-2011 PV