Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti školou povinné obdivovaly dravce v letu

V pátek 6. května 2022 zorganizovala Základní škola Velké Pavlovice ve spolupráci s městem Velké Pavlovice pro žáky mateřské školy, základní školy a místního gymnázia nádhernou podívanou. Pozvali jsme z Lednice společnost „Zayferus“, což je společnost zabývající se ochranou dravých ptáků, která se pyšní největší sbírkou dravců a sov v České republice.

Sokolníci s sebou přivezli např. raroha velkého, výra velkého, sokoly, orly, supy, kondora, ostříže a luňáka.

Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací, třeba jaký je počet žijících dravců v naší republice, kterými znaky se vyznačují, jak vypadá stavba jejich těla a mnoho dalších poznatků. Samozřejmě to nejpůsobivější, co zaujalo všechny nejvíce, byla názorná ukázka lovu dravců.

Akce byla vydařená se vším všudy. Nad hlavami nám prolétli ti největší dravci, odvážlivcům dokonce mohli usednout i na ruku, která byla kryta ochrannou rukavicí. Při zpáteční cestě nás sice zastihl déšť, ale všechny děti to nesly neskutečně sportovně a nakonec si z toho odnesly, že krásná akce může být zakončena vzrušujícím zážitkem. Přiznejme si, který rodič jen tak vypustí dítě do deště? A v tom děti viděly to kouzlo, že zakázané ovoce a vzrušení chutná nejvíce.

MŠ, ZŠ a gymnázium * Společnost Zayferus - Ukázky letu dravců

Text: Mgr. Jaroslava Stávková, pedagožka Základní školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv Základní školy Velké Pavlovice / 11.5.2022