Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti si vyrobily veselé boxy na papíry

I přes napadaný sníh, který určitě lákal nejednoho bobovat nebo sáňkovat, se někteří rozhodli, že přijdou na pravidelné Pondělkování, jež se konalo 11. ledna, poprvé v roce 2010. Ve všech z nás určitě přetrvávají vzpomínky na nedávné Vánoce, proto jsme se rozhodli, že si je ještě připomeneme.

Každý rok se kolem popelnic a kontejnerů kupí nejen hory vánočních stromků, ale také hory balícího papíru, který po jednom použití všichni vyhazují (a již se nemusí schovávat a děti netvrdí, že Ježíšek má stále ten stejný papír :-))).

Chtěli jsme dětem ukázat, že i takový rádoby "odpadní" papír, ve kterém dostaly auto nebo vysněnou panenku, mohou přetvořit v něco docela jiného a především - užitečného. A tak vznikl nápad vytvořit koláž na obyčejném šedém, nevzhledném boxu na papíry. Výsledkem pak byl krásný, barevný a veselý úložný systém, třeba na sešity. Jak se nám to povedlo, můžete vidět na fotografiích.

V zimě také nezapomínáme na přírodu a v příštím Podělkování si vytvoříme jednoduché krmítko pro ptáky!

Eva a Lenka ze SVČ

 

Fotogalerii z výroby BOXŮ NA PAPÍRY
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

12-01-2010-BK