Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti si užily na dvorku knihovny pravé hrátky babího léta

V pátek dne 2. října 2009 bylo na dvorku knihovny a infocentra nezvykle rušno a veselo. Na patnáct dětí se svými maminkami, tatínky a tetami přišlo, aby se zde zúčastnilo I. VESELÉHO DÝŇOBRANÍ s heslem Rozsviťe s námi dvorek knihovny. Celé odpoledne si děti za pomoci dospělých vyřezávaly dýňová strašidýlka.

Fantazie a šikovnost dětiček neznala mezí a tak se ocitlo mezi klasickými strašáky i jedno divoké prasátko z večerníčku Pruhovaní kamarádi, ale také „folklórně-tématická“ dýně odekorovaná hroznem révy vinné.

Děti byly nadšené nejen možností si spolu s rodiči užít příjemné slunečné a teplé odpoledne uprostřed babího léta, ale také sladkým občerstvením v podobě jablíček, pečiva a teplého ovocného čaje.

Dýňobraní se bezpochyby vydařilo, což potěšilo nejen všechny, kteří si sem našli i v době hektického vinobraní cestu a čas, ale také pracovnice knihovny a infocentra. Těm se zorganizováním Dýňobraní podařilo děti přesvědčit, že knihovna není pouhou tichou tajemnou budovou plnou knih a přísného moudra, ale také místem dobré nálady, radosti a tvůrčího ducha.

Akci uspořádala Městská knihovna a Turistické informační centrum Velké Pavlovice ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice.

 

Fotogalerii z I. VESELÉHO DÝŇOBRANÍ otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2009  Karolína Bártová

 

03-10-2009