Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti si prověřily své znalosti přírody

V neděli 25. června se na myslivně ve Velkých Pavlovicích konal již tradiční dětský den s názvem Po stopách pytláka Floriána. Myslivci se touto nenásilnou a veskrze příjemnou formou snaží děti seznámit s přírodou kolem nás. 

Pro děti byly připraveny nejrůznější úkoly. Některé byly stejné jako v předchozích letech, jiné byly nové. Děti poznávaly nejznámější rostliny a zvířata, určovaly, které stopy, ke kterému zvířeti patří, poučily se o tom, jak spočítáme stáří stromu, hmatem poznávaly nejrůznější předměty a nakonec si vyzkoušely hod šiškou na cíl - tedy na pytláka Floriána a střelbu z kuše. Celá akce byla připravena tak, aby byla zajímavá pro děti již od tří let. 

Za odměnu za splněné úkoly pak dostaly drobné dárečky a za vydatné pomoci rodičů si na ohništi opekly vynikající špekáčky. V horkém odpoledni si všichni pochutnávali na melounech, špekáčcích a také na meruňkách, které daroval Jan Krejčiřík. Pečivo ke špekáčkům darovalo Pekařství Jitka Pláteníková, kterému tímto Myslivci děkují.

Myslivci Velké Pavlovice, z.s. * Po stopách pytláka Floriána

Text: Věra Procingerová / Foto: Věra Procingerová / 26.6.2017