Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti se vydaly po stopách pytláka Floriána

V neděli 21. června se konal další ročník dětského dne pořádaného Mysliveckou jednotou k Červnu - měsíci myslivosti. Myslivci se touto nenásilnou a veskrze příjemnou formou snaží děti seznámit s přírodou kolem nás a se základy ekologie.

Start letošního ročníku se kvůli slabé dešťové přeháňce a silnému větru trochu zpozdíl, ale potom už vše probíhalo jako na drátku. Děti poznávaly nejznámější rostliny a zvířata, určovaly, který odpad do přírody nepatří a jak se má třídit a recyklovat, hmatem poznávaly nejrůznější předměty a nakonec si vyzkoušely hod patronou na cíl - tedy na pytláka Floriána.

Za odměnu za splněné úkoly pak dostaly drobné dárečky, zastřílely si ze vzduchovky na terč a za vydatné pomoci rodičů si na ohništi opekly vynikající špekáčky. Všichni si kromě špekáčků pochutnávali také na meruňkách, které daroval Jan Krejčiřík a na sladkých moučnících, které jako vždy přinesly maminky dětí na výměnu za špekáček a kávu. Pečivo ke špekáčkům darovalo Pekařství Jitka Pláteníková, kterému tímto Myslivecká jednota děkuje.


I když se začátek odpoledne tvářil všelijak, nakonec se počasí umoudřilo, u ohniště na myslivně se krásně sedělo a povídalo a domů se nikomu nechtělo.

Věra Procingerová


 

Fotogalerii z dětského dne - PO STOPÁCH PYTLÁKA FLORIÁNA
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Věra Procingerová


23-06-2015 PV