Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti se vrátily z tábora v Kdousově jako čokoládové figurky

Stroj času 2015, dětský tábor v Kdousově * Druhý týden letošních prázdnin jsme se s táborníky z Kdousova vypravili na cesty časem. Stroj času se nám však porouchal a tak bylo každý den překvapením, v jaké době se probudíme. Jako každoročně jsme se rozdělili do čtyř týmů podle barev a vymysleli si svá jména a vlajky.

Zelení Šňapíci, modří Blue Rebel´s, červení Chilli a žlutí Mimoni. První den jsme se objevili v 5. století ve staré Anglii v dobách rytířů a krále Artuše. Všechny děti se rázem proměnily v panoše a jejich cílem bylo splnit sedm rytířských ctností, aby mohly být pasováni na rytíře. Královna Anniovna a král Taduš na plnění dohlíželi a večer mohli všechny děti pasovat.

Další den jsme se probudili do dob Starověkého Egypta. Kleomája a Kleoáďa – dvě egyptské královny sdělily dětem, že je nutné egyptským bohům někoho obětovat, a to byl čas pro pokřtění našich nových instruktorů – Míši, Barči a Tadeáše. Dopoledne se děti učily hyeroglify a vyráběly papyrus. Odpoledne nás zastihl hněv Anubise a sprchlo, proto děti soutěžily jednotlivě na malých stanovištích. Večer bylo promítání „Asterix a mise Kleopatra“.

Další den nás stroj zanesl do roku 1970 do časů hippies. Všechno bylo krásné a sluníčkové a děti se učily spolupráci. Především na hře pointilismus – ťupkovaná. Na této hře jsme kreslili různými částmi těla krásné obrazy, které jsme večer vydražili na festivalu hudby a umění.

Ve čtvrtek jsme se ocitli v pravěku pod vedením Karol a Honzy na bezruké štafetě, zahráli jsme si na slepicomuty a dobu ledovou.

Pátek se nesl v duchu roku 2500 a robotů. Dopoledne se hledala genetická stopa lidské rasy z této doby a odpoledne se našel čas na focení i oblíbenou hru poklad. Večer byl táborák, letos za zvuku dvou kytar! Nechyběla ani stezka odvahy a sobotní rýžování a diskotéka.

A jestli se vám děti vrátily hnědé jako čokoláda, nebyly u moře,
ale s námi na Kdousově v těch nejslunečnějších dnech :-)!

 

Anna Holásková, LDT Kdousov * http://taborkdousov.wgz.cz/


 

Letní dětský tábor Kdousov 2015 * Stroj času

 

Foto © 2015 Archiv LDT Kdousov

 

 


13-07-2015-BK