Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti prožily tajuplnou "Noc s Andersenem"

V pátek 28. března 2008 proběhla po celé České republice v mnoha knihovnách, domech dětí a jiných volnočasových centrech akce s názvem Noc s Andersenem, která je zaměřena na podporu dětského čtenářství. Také Dům dětí a mládeže Velké Pavlovice ve spolupráci s Městskou knihovnou se této akce účastnil.

V pátek navečer se na Domečku sešlo 20 dětí a všichni jsme se nejprve vydali prozkoumat naši knihovnu. Zvláště pro ty, kdo ji navštívili poprvé, to byl neobyčejný zážitek. V knihovně jsme se seznámili s panem Hansem Christianem Andersenem a jeho pohádkami, zahráli si spousty her a snažili jsme se zjistit, co všechno v knihovně můžeme najít a také to, kdo do knihovny chodí a jaké knihy si půjčuje.

Po více jak hodině jsme se vrátili na Domeček, kde už na nás čekala večeře a po ní jsme se zase pustili do her. Čekalo nás klání v pohádkovém Kufru, zápolení v hledání písniček a nakonec jsme soutěžili v povedené hře s bonbony. Také jsme si pomalovali strom Pohádkovník, do kterého každý sám namaloval pohádkovou postavičku nebo symbol pohádky, kterou má nejraději. Před  spaním jsme si ještě zpívali a trošku se báli s komedií Ať žijí duchové. V noci nás navštívil pan Andersen. I když ho většina přece jen zaspala, tak nám nechal odměnu za naše úsilí a píli při soutěžích a hrách.

Ráno jsme si před snídání trápili hlavy při luštění šifry a hledání názvu pohádky, ze které nám byla čtena ukázka. Nakonec nás čekala snídaně, při které byly rozdány medaile a pamětní listy. Pak už se všichni rozcházeli do svých domovů s mnoha novými zážitky a načerpanými informacemi.

Děkujeme paní Plhalové, knihovnici Městské knihovny ve Velkých Pavlovicích, za milé přijetí a ochotu při spolupráci.

Eva Káčerová, externí pracovnice DDM

Z noci plné pohádek H. CH. ANDERSENA ...