Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti prověřily své znalosti přírody

V neděli 12. června pořádala Myslivecká jednota Velké Pavlovice již potřetí akci s názvem Po stopách pytláka Floriána. Dětský den pořádaný k příležitosti června  - měsíce myslivosti si mezi dětmi i rodiči získal spoustu příznivců.


Červen nebyl zvolen za měsíc myslivosti náhodou – v přírodě přicházejí na svět nové životy, které často potřebují péči a ochranu. V červnu si také připomínáme, že myslivci mají se svou činností seznamovat veřejnost a především mládež. Pořádané akce by měly především směřovat k „výchově“ veřejnosti, aby byla k myslivosti tolerantnější a správně chápala její význam v péči o krajinu a zvěř.

O půl třetí se v areálu myslivny začali scházet děti se svými rodiči, aby si vyzvedly soutěžní listy a poté se vydaly plnit úkoly na jednotlivá stanoviště. Pro děti bylo připraveno poznávání rostlin a živočichů, po hmatu poznávaly předměty a hledaly věci, které do přírody rozhodně nepatří. Posledním úkolem, který děti s chutí splnily, bylo potrestat pytláka Floriána za jeho zlé skutky.

Za splnění všech úkolů získávaly děti razítka, které v cíli vyměnily za občerstvení v podobě oplatku, limonády a špekáčku, který si na ohništi za vydatné pomoci rodičů opekli. Domů děti odcházely s Glejtem pytláka Floriána a drobnými dárečky.

Celá akce proběhla k všeobecné spokojenosti i díky sponzorům - Městu Velké Pavlovice a Pekařství Pešák.

 

Fotogalerii z dětského dne Po stopách pytláka Floriána otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Věra Procingerová

13-06-2011 PV