Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti přivítala na hradě spanilá princeznička, cestu k ní si musely proklestit...

„Vítejte na hradě! Buďte odvážní, stateční, nebojácní, silní a moudří. Šťastnou cestu k princezně!“ Hlásal nápis hned za branou Mateřské školy ve Velkých Pavlovicích. Děti sem přišly v úterý dne 2. června 2009 nezvykle nadvakrát, podruhé až po páté hodině odpolední. Proč? Konal se zde výlet do pohádky – všechny děti tak společně oslavily Mezinárodní den dětí.

K příležitosti MDD připravily paní učitelky pro malé žáčky mateřinky, ale i jejich sourozence, rodiče a prarodiče, veselou a především spletitou cestu za malou princeznou. Na začátku putování obdrželi všichni účastníci výpravy náramek, na který si za každý splněný úkol navlékali po jednom korálku. Za plný počet šesti korálků na náramku se dostali až k princezně, která je za všechnu tu lopotu odměnila omalovánkou své takřka vlastní podobizny.

A co by to bylo za oslavu bez sladkostí a  pořádné hostiny! O tu se postaraly paní kuchařky. Po náročných úkolech a běhání po zahradě přišly opečené špekáčky, ovoce a sladká limonáda vskutku vhod.

Dětský den se letos i navzdory předchozímu vrtkavému počasí a několikero odkládání nakonec bezvadně vydařil a vykouzlil tak spousty šťastných úsměvů nejen na tvářích dětí, ale i jejich rodičů.

Srdečné poděkování za přípravu a nápad patří všem paním učitelkám a celému personálu mateřské školky!

 

Cesta do pohádky je vždy plná nástrah, děti je zvládly na jedničku!

Foto © 2009  Karolína Bártová

03-06-2009