Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti pozvaly seniory do školky na své představení

V úterý dne 11. června 2019 se otevřely dveře mateřské školy místním dříve narozeným občanům. Děti ze dvou tříd – Sluníček a Kuřátek pozvaly totiž všechny babičky a dědečky (nejen ty své) na pilně nacvičené představení. 

Nejprve seniory přivítala ředitelka školy ve třídě Kuřátek, kde se po rozhrnutí závěsu ocitli diváci v představení podle filmu Ať žijí duchové, ve kterém se hrálo i zpívalo a na které děti namalovaly i vlastní kulisy. 

Poté se publikum, ve kterém nechyběly ani bývalé paní učitelky, přesunulo do třídy Sluníček, kde už je čekala Cesta kolem světa. Malý pilot a letuška je vzaly do letadla a ostatní děti je svými písněmi a dokonalými kostýmy přenesly do dalekých míst -  do Afriky plné malých černoušků, přes japonské Gejšy až po až americké kovboje. A v závěru děti vyzvaly své diváky na společnou píseň, při které se každou slokou pohyb rukou zrychlovat tak, že nakonec stíhalo Sluníčkám už jen pár rukou.

Publikum bylo nadšené a tak doufáme, že si další mezigenerační společnou akci s dětmi brzy zopakují, a to s  ještě větší účastí, jak všech čtyř tříd tak i místních důchodců.

MěK & MŠ * Divadelní představení pro seniory - Sluníčka a Cesta kolem světa, Kuřátka a Ať žijí duchové

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Mgr. Pavla Prátová & Alena Hiclová / 13.6.2019