Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti oslavily 17. listopad v lampiónovém průvodu

17. listopad a lampiónový průvod, to je spojení, které se stalo ve Velkých Pavlovicích již tradicí. Navzdory špatným zprávám o vývoji covidové epidemie nebyla přerušena ani letos. 

Desítky nadšených dětí, ale i jejich rodičů, vyrazili do ulic a s rozzářenými lampiónky proházeli městem jako světélkující depeše oznamující, že opět po roce nastal svátek oslavující svobodu, demokracii a studenstvo. 

Všem pořádajícím členům Sboru dobrovolných hasičů patří obrovské poděkování za zorganizování příjemné podzimní akce, která nás dokázala alespoň na chvíli vrátit do pomyslné "normálnosti" a zapomenout na starosti všedních dnů, kdy přemítáme vteřinu co vteřinu o patáliích s covidem a ruku v ruce s touto nemocí o své vlastní svobodě moci se rozhodnout, o zdražováním energií, o raketově stoupajícím cenám veškerého zboží, které nakupujeme... No, upřímně, doba je jednoznačně neveselá.

Doufejme, že za rok, nejen o lampiónovém průvodu, bude líp. Kéž by, kéž by...

SDH * Oslava 17. listopadu - Lampiónový průvod

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 19.11.2021