Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti malovaly a ještě něco navíc

Na pátek 13. dubna 2018 připravila Městská knihovna Velké Pavlovice akci pro nejmenší „čtenáře“, pro děti, které sebou do knihovny vodí obvykle maminky na mateřské dovolené či babičky, tedy ty děti, které ještě ani nechodí do školky. 

Odpoledne s názvem Malování vodou jsme vymysleli proto, že na pravidelných dětských akcích připravenými aktivitami ty nejmenší děti trošku zanedbáváme. Dobře se chystají úkoly, soutěže a zábavné aktivity v knihovně pro děti, které už umějí číst a dobře kreslit, mají ze školky či školy ty základní znalosti a dovednosti.

Tentokrát jsme tedy mysleli na děti ve věku kolem 2 až 3 a půl roku. Připravené obrázky, které se vymalovávají pouze štětcem a vodou, byly pro malé právě tak vhodné, nejvíce zájmu sklidila pochopitelně zvířátka či auta. Také krátké pohádky, kterými jsme výtvarnou práci zpestřily a které všichni rodiče důvěrně znají, se týkaly zvířátek. Dívali jsme se na kouzelné pohádky o Kravičce Connie a Prasátku Peppa.

Jako v knihovně vždycky, i na ty nejmenší čekal skutečný úkol. Z balíčků, které obsahovaly 50 barevných obrázků, měly děti za úkol vybrat obrázky zvířátek a za pomoci dospělých je nalepit na samostatný výkres. K radosti dětí a nás organizátorů to zvládly opravdu všechny a snad se jim v knihovně líbilo.

Městská knihovna * Malování vodou pro nejmenší děti

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Mgr. Dana Růžičková / 17.4.2018