Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti jsou opravdu šikovné

Na hravé odpoledne ke Dni dětí připravila v pátek 1. června městská knihovna pro děti úkoly, které opravdu nebyly jednoduché, i když byly hravé a zábavné.

Z oblíbených dětských pohádek byla vybrána zvířátka na skládání pro nejmenší. Poznávání pohádkových postaviček bylo úkolem i v testu pro děti, které chodí na základní školu. Ty se statečně pustily i do znalostního testu, pro děti z 1. stupně ZŠ skutečně nebyl jednoduchý.

Jako vždy byla odměnou krátká pohádka: O modrém kocourkovi pro předškoláčky, pohádka z Chaloupky na vršku pak pro starší děti. Protože se blíží svátek svatého Jana, pohádka měla název Jak měl Honzík svátek. Snad rodiče odpustili malé mlsání.

Největší radost však měli organizátoři z toho, jak si všechny děti poradily s výtvarnou aktivitou, při níž tvořily barevný jarní strom. Jak dokazují fotky z pátečního odpoledne, výsledkem byly krásné stromečky. Nešlo by to ovšem bez pomoci rodičů, ale i společná hra přece patří k hezky strávenému volnému času.

Městská knihovna * Děti jsou opravdu šikovné

Text: Dana Růžičková, knihovnice / Foto: Věra Procingerová / 5.6.2018