Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti dětem aneb Žáci ZUŠ zahráli žákům ZŠ

V úterý 30. dubna 2024 v dopoledních hodinách se ve výstavním sále velkopavlovické městské radnice uskutečnily dva výchovné koncerty pro žáky I. stupně ZŠ, na kterých vystoupili učitelé Základní umělecké školy Velké Pavlovice se svými soubory. 

Součástí koncertu byla i nauka o hudebních nástrojích, a tak se malí návštěvníci koncertu mohli na vlastní oči a uši přesvědčit, jak jednotlivé hudební nástroje vypadají, jaký vydávají zvuk a jakým způsobem se na ně hraje. Představeny byly akordeon, kytara, housle, kontrabas, cimbál, klavír, všechny typy zobcových fléten od sopraninové až po basovou, klarinety i saxofony.

Na koncertě zahrál flétnový soubor MgA. Zbyňka Bílka, kytarová a flétnová seskupení Mgr. Jana Míchala, akordeonisté ze třídy Denyse Povoznikova, saxofonové a klarinetové trio ze třídy Marka Bureše a cimbálová muzika Palička MgA. Michala Grombiříka.

Žáci základní školy pozorně a se zaujetím vyslechli celý program, zapojovali se zpěvem, tleskáním a odpovídali na kladené otázky.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová děkuje všem pedagogům za přípravu koncertu, všem žákům ZUŠ za jejich krásná hudební vystoupení.

Panu řediteli Mgr. Michalu Rilákovi a pedagogům ZŠ Velké Pavlovice děkujeme za spolupráci a těšíme se na další podobné akce.

ZŠ & ZUŠ * Děti dětem aneb Žáci ZUŠ zahráli žákům ZŠ

Text: Milena Karberová, ředitelka Základní umělecké školy Velké Pavlovice / Foto: Jaroslav Vojtěšek / 3.5.2024